جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

GPS و کاربردهای آن (قسمت سوم)


  بخش کنترل
     همانطور که از نام آن پيداست کنترل ماهواره هاي GPS ، که در واقع همان ردگيري ماهواره ها است و همچنين کنترل ساعت GPS در اين قسمت انجام مي شود اين بخش شامل 3 قسمت مي باشد که عبارتند از:
     1-ايستگاه هاي ناظر
     2-ايستگاه کنترل اصلي
     3-آنتنهاي زميني
     اولين قسمت ايستگاه هاي ناظر هستند و شامل 4 ايستگاه مي باشند که ماهواره هاي در معرض ديد را در تمام مدت شبانه روز ردگيري مي کنند. اين ايستگاه ها در جزاير ديه گوگارسيا، اسنسيون در جنوب اقيانوس اطلس، کواجالين در جزاير مارشال،و هاوايي قرار گرفته اند اين بخش به صورت اتوماتيک عمل کرده ، تمام ماهواره هاي قابل رويت خود را ردگيري مي کند و اندازه گيريهاي فاصله را همراه با اطلاعات جوي به بخش دوم يا ايستگاه کنترل مرکزي ارسال مي دارند . ايستگاه کنترل مرکزي با استفاده از اطلاعات مذکور افه مريسها ( اطلاعات مشخص کننده موقعيت ماهواره ها در فضا را در زمان آني)و رفتار ساعتهاي هر ماهواره را از پيش تعيين و پيغامهاي ناوبري را فرموله مي کند. اين پيغامها به بخش سوم يا همان آنتنهاي زميني انتقال مي يابد و بر روي باند S به ماهواره هاي قابل رويت ارسال مي شود.
     هماهنگي زماني ماهواره ها يکي از مهمترين وظايف بخش کنترل است که مستقيما بر اساس استاندارد زماني رصدخانه نيروي دريايي ايلات متحده آمريکا واقع در «واشنگتن دي سي» هماهنگ مي شود.


  این مطلب تا کنون 39 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ یکشنبه 20 بهمن 1392
  منبع
  برچسب ها : ماهواره ,ايستگاه ,کنترل ,قسمت ,اطلاعات ,ردگيري ,ايستگاه کنترل ,کنترل مرکزي ,قابل رويت ,ايستگاه کنترل مرکزي ,
  GPS و کاربردهای آن (قسمت سوم)

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز جمعه 8 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر